Bakan Tekin, Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımı ile buluştu

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İtalya’daki Avrupa Şampiyonası’nın final maçında Portekiz’i 2-1 yenerek şampiyonluğa ulaşan Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımı teknik heyeti ve futbolcularını Bakanlıkta ağırladı.

Öğretmenler Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen kabulde, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın ve beraberindeki sporcularla görüşen Bakan Tekin, başarılarından dolayı Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımı oyuncularını tebrik etti.

“BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATAN ÖZEL ÇOCUKLARIMIZI KUTLUYORUM”

Sporcularla sohbet eden Bakan Tekin, Türkiye’nin, sporun birçok dalında büyük başarılar kaydettiğini belirterek, “Avrupa şampiyonluğu gibi büyük bir başarıya imza atan özel çocuklarımızı, bu başarılarından dolayı kutluyorum. Bu özel çocuklarımız, uluslararası bir organizasyonda milli marşımızı okutup bayrağımızı dalgalandırdılar. Biz de Bakanlık olarak onların daha büyük başarılar elde etmelerini sağlamak için her türlü imkânımızı seferber edeceğiz. Bu gururu bize yaşattıkları için Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu yöneticilerine, teknik heyete, gençlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah yollarını, bahtlarını açık etsin.” değerlendirmesinde bulundu.

Aynı zamanda MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlarda eğitim alan Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımı oyuncuları da elde ettikleri başarıları anlatarak bundan sonraki hedeflerinin dünya şampiyonluğu olduğunu kaydettiler.

Kabulde Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mustafa Otrar da hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x