2024’te devam edecek: ‘Sanatta Yaratıcı Bakışlar’ programına 104 genç katıldı

İKSV Alt Kat’ın 2023 Nisan-Mayıs ve Ekim-Kasım aylarında farklı disiplinlerden 6 sanatçının hazırladığı atölyelerden oluşan “Sanatta Yaratıcı Bakışlar” programı gerçekleştirildi. Nisan 2023’te başlayan atölyelere 16-25 yaş arasında 104 genç katıldı.

2023 atölye programının tamamlanmasını kutlamak amacıyla sanatçılar, atölye katılımcıları, kurum yöneticileri, sanatçılara atölye öncesinde eğitim veren psikososyal destek ve gençlere yaklaşım eğitimi veren uzmanlar, dün İKSV Alt Kat’ta bir araya geldi.

FARKLI DİSİPLİNLERDEN 6 SANATÇI

Atölye programı kapsamında 4 yüz yüze ve 2 çevrimiçi olmak üzere 6 farklı atölye düzenlendi. Her biri 4 hafta süren atölyelerde katılımcılar Tan Tunçağ ile elektronik müziğin tarihi, yapısı ve üretim teknikleri, Gökçe Uygun ile ses tasarımı ve sahne uygulamaları, Gökalp Gönen ile stop motion animasyon film üretimi, Can Memişoğulları ile yaratıcı ses ve görsel kodlama, Selda Taşkın ile film kurgusu ve Alper Aydın ile arazi sanatı ve güncel sanat çalışmalarında bir araya geldi.

DEPREM BÖLGESİNDEN GELEN GENÇLERİN KATILIMI TEŞVİK EDİLDİ

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın (TOG) işbirliğiyle, deprem bölgesinden İstanbul’a gelen veya deprem bölgesinde gönüllü olarak görev alan gençlerin de atölyelere katılımı teşvik edildi.

2024’TE DE DEVAM EDECEK

“Sanatta Yaratıcı Bakışlar” atölyelerinin İKSV Alt Kat ve Paribu işbirliğiyle 2024 yılında da devam edeceği duyuruldu.

Ayrıntılı bilgi yakın zamanda İKSV Alt Kat web sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x