Uzaylı Fosillerin Bilimsel İncelemesinde Ortaya Çıkan Sonuçlar Ağızları Açık Bıraktı

Geçtiğimiz haftalarda Meksika kongresinde duyurusu yapılan uzaylı fosilleri tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştı. Mumyalanmış uzaylılar hakkında her geçen gün yeni bir bilgi ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak yapılan canlı yayında uzaylı fosillerinden birinin hamile olduğu söylendi.

13 Eylül Çarşamba günü Meksika’da düzenlenen kongrede 1000 yıllık mumyalanmış uzaylı cesetleri bütün dünyaya tanıtılmıştı.

Birçok bilim insanının katılımıyla dünyaya gösterilen uzaylı fosillerin 1000 yıllık olduğu söylenmişti. Bilim insanları, bu keşfi ‘insanlık tarihinin en önemli keşiflerinden’ birisi olarak değerlendirmişti.

Yapılan DNA araştırmalarının ardından 1000 yıllık fosillerin insan olmadığının netleştiği söylenmişti.

Uzaylı fosillerin omurgalı yapısı, uzun boynu, insan vücuduna benzer yapısı tartışmaları da beraberinde getirmişti. Fakat bilim adamları, DNA testlerinin bu fosillerin insan olmadığını açıkça ortaya koyduğunu belirmişti.

Her iki elinde üç parmak bulunan ve geri çekilebilir boyunları, uzun kafatasları bulunan bu fosillerin daha çok ‘kuşlara özgü’ özellikler gösterdiği söylenmişti.

Canlı yayında yapılan son incelemeler, uzaylı fosillerin tek bir iskelet yapısı olduğunu ortaya koydu.

Bilim dünyasında büyük tartışmalara neden olan uzaylı fosillerin uzun yıllar önce insan ve hayvan parçaları birleştirilerek oluşturulduğunu savunanlar olmuştu. 

Yapılan son incelemelerde bu iddiayı çürüten sonuçlar ortaya kondu. Meksikalı bilim insanları cesetlerin tek bir iskelet yapısı olduğunu, dolayısıyla insan ve hayvan türünün birleşmesi olmadığını söyledi.

Birçok testten geçirilen uzaylı fosillerden birinin ise hamile olduğu belirtildi.

DNA testlerinin ardından X-ray’den geçirilen uzaylı fosillere dair çarpıcı iddialar ortaya atıldı. Bir uzaylı fosilinin içinde ‘yumurta’ olduğu bilgisi paylaşıldı. Bilim insanları, uzaylılardan birisinin hamile olduğunu belirtti. 

Her ne kadar bu fosillerin bir insana veya bir hayvana ait olmadığı iddia edilse de bilim dünyasında tartışmalar devam ediyor.

Öte yandan uzaylı fosillerin antik çağlarda gömülmüş bir çocuk bedeni olabileceği de ihtimaller arasında.

‘Snopes’ adlı yabancı bir ‘doğrulama sitesi’ bulunan bu mumyaların aslında antik çağlarda belli inanışlara göre iple bağlanarak gömülmüş bir çocuk bedeni olabileceğini belirtti. 

Ayrıca fosil uzaylılarının duyurusunu yapan Jaime Maussan’ın 2015 yılında yine aynı şekilde bir duyuru yaptığı ve bunun doğru olmadığının ortaya çıktığı belirtildi.

⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x