Samsung eski katlanabilir akıllı telefonlarını unutmadı

Samsung, eski katlanabilir cihazları için One UI 5.1.1 güncellemesi yayınlamaya başladı. Bu kapsamda, Samsung Galaxy Z Fold 2 modeli için Amerika’da bu güncelleme dağıtımı başladı.

SAMmobile raporuna göre, Galaxy Z Fold 2 için One UI 5.1.1 güncellemesi yayınlandı. Bu güncelleme ile birlikte pek çok yeni özellik cihaza ekleniyor. Multitasking adlı yeni bir özellik sayesinde kullanıcılar, son zamanlarda kullandıkları uygulamaların ekranlarında daha iyi önizlemeler alabilecekler. Bu, bir uygulamanın tam ekran mı, bölünmüş ekran mı yoksa pop-up olarak mı açık olduğunu görme olanağı sağlayarak kullanıcı deneyimini artırıyor.

Yeni güncelleme, F916USQU4KWH7 yapı numarasıyla gelirken Ağustos güvenlik yamasını da içeriyor. Güncellemeyle gelen özelliklerden bazıları şunlar:

Samsung eski katlanabilir akıllı telefonlarını unutmadı

Multitasking özelliği sayesinde son kullanılan uygulamaların ekranlarında daha iyi önizlemeler, pop-up görünümünden bölünmüş ekrana kolay geçiş, kenara yapıştırılan pop-up’ların geri yüklenmesi gibi özellikler geliyor.

Görev çubuğu daha fazla son kullanılan uygulama ve daha kolay gezinme imkanı sunuyor.

Flex modu sayesinde daha fazla uygulamada Flex modu paneli kullanılabiliyor, medya kontrolleri geliştirildi ve araç çubuğu özelleştirilebiliyor.

Hızlı Paylaşım özelliği ile dosyalar her zaman, yakınınızda olmasalar bile kişilere gönderilebiliyor. Dosyaları özel olarak paylaşmak, paylaşımı iptal etmek, dosya süresi sona erme tarihi belirlemek mümkün.

Samsung Sağlık uygulaması üzerinde uyku eğitimi, uyku verisi, cilt sıcaklığı ölçümü gibi özellikler geliştirildi.

Kamera ve Galeri bölümünde ise filigran için daha fazla tarih ve saat stili, Pro modları için geliştirilmiş Flex Modu düzeni, Yakalama görünümünde birden fazla fotoğraf seçme ve daha birçok özellik eklendi.

Ayrıca metinde bahsedilen diğer değişiklikler arasında iki elle sürükleyip bırakma, başka bir cihazı şarj ederken telefonunuzu kullanmaya devam etme, depolama alanını kullanılabilir tutma gibi özellikler bulunuyor.

Bahsi geçen güncelleme şu an için Amerika’da Spring ve T-Mobile operatörlerinde aktif. Güncelleme bildirimini otomatik olarak almayan kullanıcılar, ayarlar kısmından yazılım güncellemesi sekmesine giderek bu güncellemeyi manuel olarak indirebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x