İmamoğlu Tunceli’de: Bununla yüzleşmek zorundayız 2023’ü kaybettik, artık kaybetmek yok!

Tunceli’de konuşan İmamoğlu, “Biz, bir seçim kaybettik. Bununla yüzleşmek zorundayız. 2023’ü kaybettik. Tarihi bir seçimdi. Kazanmalıydık. Kaybettiğimiz her seçim, ülkemizin bir başka 5 yılını bizden alıp götürüyor. Biz, artık kaybedemeyiz. İstanbul’u da kaybetmeyeceğiz. Göreceksiniz. Artık kaybetmek yok. İstanbul’u da kaybetmek yok. Diğer büyük şehirleri de kaybetmek yok” dedi. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tunceli ziyaretinde, ilçelerdeki Alevi inanç merkezlerine yaptığı ziyaretlerin ardından akşam saatlerinde kent merkezine ulaştı. İmamoğlu’na Tunceli ziyaretinde eşi Dr. Dilek İmamoğlu ve CHP Elazığ milletvekili Gürsel Erol eşlik etti. Esnafla ekonomik kriz ve güncel siyaset üzerine sohbetler yapan İmamoğlu, onlardan ve vatandaşlardan gelen fotoğraf çektirme taleplerini yerine getirdi. İmamoğlu, yoğun ilgi nedeniyle zaman zaman izdihama dönüşen ziyaretini, Tunceli Meydanı’nda kısa bir konuşma yaparak tamamladı.

Burada konuşan İmamoğlu, “Kaybettiğimiz her seçim, ülkemizin bir başka 5 yılını bizden alıp götürüyor. Biz, artık kaybedemeyiz. İstanbul’u da kaybetmeyeceğiz. Göreceksiniz. Ama memleketin bundan sonraki seçimlerini de kaybetmeyeceğiz. Bakın, kararlı bir söz söylüyorum: Artık kaybetmek yok. İstanbul’u da kaybetmek yok. Diğer büyük şehirleri de kaybetmek yok. Türkiye’nin seçimlerini de kaybetmek yok. O bakımdan önümüze daha güçlü bakan, ama hatalarından ders çıkartan, halkıyla dertleşen, hesap veren ve her zaman halkın denetimine tabi olan siyasiler ve kurumlar olmaya, hepinizin huzurunda, şu güzel vatanın en cesur insanlarının bulunduğu güzel Tunceli’de, sizlerin huzurunda söz veriyorum” dedi.

TIKLAYIN | İmamoğlu kameralar karşısında Kılıçdaroğlu’na telefon etti: Sayın genel başkanım cebinizi aradım ama cevap vermedi

“Genel Başkanı’mızdan habersiz Tunceli’ye geldim”

Yarın da önce Düzgün Baba Türbesi’ni, ardından da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun memleketi Nazımiye ilçesini ziyaret edeceği bilgisini paylaşan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Biliyorsunuz Nazımiye, benim Genel Başkanımın memleketi. Ve Sayın Genel Başkanımıza birçok defa aslında ‘Gelelim, beraber açılış yapar mıyız’ diye konuşmuştuk, ama bir türlü tasarlayamadık. Ben, açıkçası bu fırsatı bulunca, en azından yerinde göreyim dedim. Açılışı gerçekleşti. Ziyaret ediliyor ve orası kullanılıyor. Az önce sokağın başında aradım Sayın Genel Başkanımızı. Dedim, ‘Vallahi sizden habersiz Tunceli’ye geldim. Bilginiz olsun.’ Ben, sizin selamınızı ilettim. Onun da size çok selamları var. Onu da iletmiş olayım. Bu yer bitince, Belediye Başkanımız geldi, dedi ki; ‘Buraya bir isim verelim. İşte, ‘İstanbul’ dedi, şu dedi, bu dedi. Dedim; oranın ismi şu olur: Bir kere dedim, bizim partimize ve bize hediye ettiği bir şahsiyet var o ilçenin. Nazımiyeli Kemal Kılıçdaroğlu. ‘Madem konaklayacak bir yer yapıyorsunuz’ dedim, ‘Hem anne hem baba sıcaklığını versin, Sayın Kılıçdaroğlu’nun annesini ve babasının ismini vermelisiniz’ dedim. Sağ olsun o da öyle yaptı. Yakıştı da.


Onun sınavını da layıkıyla vereceğimize inanıyorum 2024’te. Şunu söyleyeyim: Biz, bir seçim kaybettik. Bununla yüzleşmek zorundayız. 2023’ü kaybettik. Tarihi bir seçimdi. Kazanmalıydık. Neleri eksik yaptık? Düşünmek zorundayız, konuşmak zorundayız. Sizlerle dertleşmek zorundayız. Eksikleri, sizden duymak zorundayız. Bunları düzeltmeden önümüze bakamayız. Bunlara bakmadan önümüze bakarsak, inanın önümüzü göremeyiz. O bakımdan bunları edepli, ahlaklı, partinin disiplinine uygun bir biçimde, konuşulacak meseleleri parti içinde konuşarak… Bakın ben 90 gündür, partinin içindeki muhatapların dışında kimseyle partimi konuşmadım. Benim bir tane konuşmamı bulamazsınız basın önünde. 90 gündür ben partimi, partimin yöneticileriyle konuşuyorum. Konuşmaya devam edeceğim. Başta Genel Başkanımız olmak üzere. Doğruları konuşan Ekrem İmamoğlu olmak zorundayım. Millet bana onun için oy veriyor. Ben öyle inanıyorum. Hepinizin huzurunda doğruları konuşmaya devam edeceğim.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x