Goldman Sachs: Bu Kripto Para En İyisini Yaptı!

Yakın tarihli bir gönderide dünyaca ünlü Goldman Sachs, yatırım opsiyonları hakkında yorumlarda bulundu. Veriler, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’nin yıl başından bu yana diğer geleneksel yatırım varlıklarını geride bıraktığını gösteriyor! İşte detaylar…

Yatırım bankası açıkladı: “Bu kripto para en iyisi!”

Çok uluslu bir yatırım bankası olan Goldman Sachs, yakın tarihli bir açıklamasında Bitcoin’in (BTC), 2023 yılının başından bu yana diğer teknoloji ve altın gibi geleneksel yatırım araçlarına göre daha iyi performans gösterdiğini açıkladı. Verilere göre lider kripto para birimi Bitcoin, diğer varlıklara göre mutlak getirilerinde yüzde 51 değer kazandı ve bilgi teknolojilerini (+%16), iletişim hizmetlerini (+%15), ihtiyari tüketicileri (+%11), Russell 1000 Growth’u (+%10), altını (+%4) ve S&P 500’ü (+%4) arkasında bıraktı.

Bununla beraber enerji ve ham petrolde yüzde 11 ve yüzde 14’lük düşüşler görülürken, petrol fiyatları zayıflayan temeller ve daha büyük piyasa endişeleri nedeniyle Aralık 2021’den bu yana en düşük seviyelerini gördü. Öte yandan piyasanın tabanı OPEC+ ve ABD’ye bağlı olacak. Verilere bakıldığında Sharpe oranı sayesinde ölçülen riske göre ayarlanmış kazançlar açısından, bilgi teknolojisi (1,5), Nasdaq (1,4) ve sağlık hizmetlerinden (-1,1) daha yüksek seviyede bulunuyor.

Bitcoin, Wall Street hisselerinden daha güçlü oldu!

Bir diğer yandan lider kripto’nun fiyatında yaşanan son artış, uzmanlara göre Fed’in sonunda şahin para politikasını terk etme olasılığının artmasıyla geldi. ABD’li düzenleyiciler’in son banka faaliyetleri ile beraber kapatılan bankalardan sonra Bitcoin (BTC) yüzde 35’in üzerinde artış yaşadı. Analistler ise düzeltme uyarılarıyla karşımıza çıkarken, lider kripto’nun toparlanması Wall Street hisselerine göre bile daha güçlü oldu ve birçok yatırımcının yoğun ilgisini gördü.

Kriptokoin.com olarak daha önce aktardığımız üzere Terra, FTX, Celcius ve 3AC’nin çöküş yaşaması, küresel endüstrilerde yaşanan çöküş ve uygulanan sıkılaştırma politikası, lider kripto para birimi Bitcoin’in büyük bir düzeltme yaşamasıyla geçtiğimiz yıl yatırımcıların kripto para endüstrisine olan güvenini büyük bir miktarda kırmıştı.

Bununla beraber Bitcoin, devam eden bankacılık krizinin ortasında Ocak 2021’den bu yana en iyisi olan 34’lük bir kazanç ile haftayı kapattı. Bu da lider kripto para birimine yönelik düşüncelerin değişmesini sağladı. Öte yandan geçtiğimiz haftalardan bu yana yaşanan bankacılık krizi arasında yaşanan bu kripto rallisi, diğer yatırım araçlarına yönelen yatırımcıları kripto para sektörüne geri kazandırdı. Uzmanların son Bitcoin yükselişi ile ilgili açıklamaları ise Fed’in kararları doğrultusunda yükselişin yaşandığı yönünde bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir