Cengiz Kurtoğlu’na 3 yıla kadar hapis istemi: Mahkeme duruşmayı erteledi

İstanbul’da bir mekanda sanatçı Orhan Gencebay’a hakaret ettiği gerekçesiyle Mustafa Can adlı kişiyi darp ettiği öne sürülen sanatçı Cengiz Kurtoğlu’nun 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.

Anadolu Ajansı’nın aktardığına göre, İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya taraf avukatları katıldı. Sanığın avukatı Burcu Gündüz Battal, işi nedeniyle duruşmaya katılamayan Cengiz Kurtoğlu’nun bir sonraki celsede hazır olacağını söyleyerek, tanıkların dinlenmesini istedi. Müşteki Mustafa Can’ın avukatı İsmail Uğurlu ise sanıktan şikayetçi olduklarını belirterek, müvekkilinin yüzünde oluşan yaraya ilişkin hastane raporlarını dosyaya sundu.

Duruşmada söz verilen tanık Hüseyin Yağız Kaya, arkadaşının doğum günü sebebiyle müşteki ve sanık ile aynı masada oturduklarını belirterek, sözlü tartışmalar sırasında müştekinin sanatçılarla ilgili hakaret içeren konuşmalar yaptığını, Orhan Gencebay ve Ciguli’ye hakaret ettiğini söyledi. Hakaret içerikli konuşmalardan rahatsız olan Kurtoğlu’nun da masadan kalkmak istediğini belirten tanık, sanığın alkollü olmadığını ve küfretmediğini, elinde de bıçak bulunmadığını aktardı.

TANIK: CENGİZ KURTOĞLU, MÜŞTEKİYİ UYARDI

Tanık Mehmet Veli Güngör ise sanığın sanatçılar hakkında hoş olmayan söylemlerde bulunan müştekiyi uyardığını anlattı. Tartışmanın büyümesi üzerine eliyle müştekinin ağzını ve burnunu kapatan Kurtoğlu’nun “Küfür etme, saygılı ol, sus” dediğini belirten Güngör, “Daha sonra Cengiz Bey’i arkadaşları içeriye aldı. İddianamede yazan küfürleri duymadım. Resimlerdeki gibi bir durum olmadı. Müştekiyi en son uğurlayan kişi bendim, yüzünde yara yoktu” dedi.

Cengiz Kurtoğlu’nun avukatı Battal, aleyhlerine olan beyanları kabul etmediklerini belirtirken Mustafa Can’ın avukatı, tüm tanıklar dinlendikten sonra beyanda bulunacağını ifade etti.

DURUŞMA ERTELENDİ

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık avukatına müvekkilini bir sonraki duruşmaya getirmesi için süre verdi. Bir tanık hakkında da zorla getirme kararı çıkaran mahkeme, duruşmayı erteledi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki Mustafa Can ile sanık Cengiz Kurtoğlu’nun, 22 Kasım 2021’de ortak arkadaşları Tolga Yüce’nin doğum günü partisine katıldıkları ve sohbet etmeye başladıkları anlatıldı. İddianamede, sohbet sırasında Can’ın, sanatçı Orhan Gencebay hakkında söylediği sözler üzerine Kurtoğlu’nun tepki gösterdiği, iki taraf arasında sözlü tartışma başladığı ve sanığın müştekiye yumruk attığı belirtiliyor.

Müştekinin sanık tarafından bıçaklı saldırıya uğradığı yönündeki iddianın ise kamera görüntüleri ve tanık ifadelerinden doğrulanamadığı kaydedildi.

İddianamede, ifadesine yer verilen sanık Kurtoğlu’nun, Gencebay hakkında hakaret içerikli eleştirilerde bulunması nedeniyle müştekiyi uyardığını ancak bunu sürdürmesi üzerine eliyle ağız kısmından tuttuğu, müştekinin yüzünü belki tırnağının çizmiş olabileceğini söylediği aktarıldı. İddianamede, sanığın “basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek şekilde kasten yaralama” ve “hakaret” suçlarından 7 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir