BM Sıfır Atık Zirvesi’ne katılan Emine Erdoğan’a “başkanlık” teklifi: Bu fırsatı değerlendirmek için elimizden geleni yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, New York’ta Birleşmiş Milletler’in (BM) düzenlediği Sıfır Atık Özel Oturumu’na katıldı. Emine Erdoğan, Sıfır Atık Özel Oturumu’nda BM Genel Kurulu’na hitap eden ilk Türk “First Lady” oldu. Emine Erdoğan, New York’ta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

SIFIR ATIK KURULU’NA BAŞKANLIK TEKLİFİ

Star’da yer alan habere göre, Emine Erdoğan, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in kendisine Sıfır Atık Danışma Kurulu Başkanlığı teklifinde bulunduğunu söyledi. Erdoğan, “BM’den ziyade özel görüşmede teklif etti. BMGS’de konuşmasında kabul ettiğini duyurdu. “30 Mart etkinliği öncesi Genel Sekreter ile özel görüşme yaptık. Orada Danışma Kuruluna başkanlık etmemi teklif etti. Emsali olmadığını da söylediler. Şahsım ve ülkem adına tekliften memnuniyet duyduğumu ilettim. Başkan yardımcısının da Şili’den olacağını söyledi. Bu önemli fırsatı değerlendirmek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

“ATIK KONUSU HEP ÖNEMSEDİĞİM BİR KONUYDU”

“KİMYASAL GÜBRELER HASTALIK OLARAK GERİ DÖNÜYOR”

“BİRÇOK KURUMDA KOMPOST UYGULAMASI BAŞLADI”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir